20 minut dziennie trzymaj nogi wysoko. 5 korzyści dla krążenia krwi.

Ekstremalne harmonogramy, stres, długie dojazdy do pracy, zbyt mało czasu na ćwiczenia lub zbyt wiele godzin spędzonych przed komputerem. To tylko kilka przykładów, które odzwierciedlają nasz wymagający tryb życia, który między innymi sprawia, że czujemy się opuchnięci i mamy uczucie ciężkości w nogach. Dziś chcemy opowiedzieć Ci o korzyściach płynących z podnoszenia nóg i o tym, jak oprócz złagodzenia tego uczucia, może to być dobre dla Twojego zdrowia wewnętrznego.
Już 20 minut dziennie znacznie poprawi zdrowie Twoich nóg. Bez względu na to, czy masz problemy z żylakami, skurczami i zmęczonymi nogami, czy też spędzasz długie godziny siedząc lub wykonując rutynowe czynności, uniesienie nóg ułatwi krążenie krwi, która dotrze do serca, a stamtąd do wszystkich kończyn ciała.

5 korzyści płynących z uniesienia nóg dla krążenia. Trener personalny radzi

Oto główne korzyści płynące z wystawiania nóg do góry przez 20 minut dziennie.

 1. Zmniejsza uczucie zmęczenia nóg.
  Pojawia się ono głównie dlatego, że poprzez utrzymywanie ich zawsze w tej samej pozycji, narasta tak duże napięcie, że może ono dotrzeć do stóp, a nawet bioder. Podnosząc nogi, uwalniasz napięcie w tym obszarze i odczuwasz wielką ulgę. Ponadto możesz wzmocnić ten nawyk, stosując suplementy diety, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych i poprawiają uczucie zmęczonych nóg.
 2. Poprawia trawienie.
  Kiedy podnosisz nogi, “uwalniasz” płyny, które pozostały nieruchome lub uwięzione w jelitach, a zatem poprawiasz trawienie. Jeśli masz problemy z trawieniem regularnie, możesz włączyć ten nawyk do swojej codziennej rutyny, aby uzyskać poczucie ogólnego dobrego samopoczucia, które pomoże Ci również poprawić nastrój.
 3. Zmniejsza obrzęki stóp i nóg.
  Jeśli cierpisz na obrzęki, wiesz, że jedną z przyczyn obrzęków jest słabe krążenie. Dlatego też, zdejmując buty i podnosząc nogi do góry, reaktywujesz krążenie wszystkich płynów, które uległy zastojowi i spowodowały uczucie opuchnięcia.
 4. Daje spokój umysłu.
  Fizyczna ulga ma pozytywny wpływ na umysł, który odpręża się tak samo, jak ciało zaczyna odczuwać dobre samopoczucie w nogach. Te 20 minut dziennie to nie tylko sposób na lżejsze nogi, ale także czas na medytację i większą świadomość swojego ciała.
 5. Pomaga układowi nerwowemu.
  Chwila relaksu dla ciała i oddechu łagodzi napięcia mięśniowe, które zwykle odbijają się na brzuchu, szyi i skroniach. Kiedy poświęcasz 20 minut na uniesienie nóg, poświęcasz również 20 minut na swój system nerwowy.