Psychologiczne skutki wypadania włosów.

Wypadanie włosów ma wiele możliwych przyczyn, w tym genetykę, niedoczynność tarczycy , leczenie raka lub leki na inne schorzenia. A dla wielu osób wypadanie włosów (łysienie) lub przerzedzenie włosów może powodować utratę poczucia własnej wartości i powodować depresję , niepokój i inne problemy emocjonalne.

Dlaczego wypadanie włosów jest tak katastrofalne dla mężczyzn i kobiet? Lekarze mówią, że jest to głównie kulturowe. Niemal każde społeczeństwo na świecie kojarzy luksusowe włosy z młodością, pięknem i dobrym zdrowiem. Od wieków ludzie ozdabiają się na różne sposoby – tatuaże, kosmetyki do paznokci, a przede wszystkim wszelkiego rodzaju fryzury. Dla wielu ludzi włosy sprawiają, że czują się pięknie. Kiedy tracisz włosy — z jakiegokolwiek powodu może to być katastrofalne.

Co to jest łysienie typu żeńskiego?

Stefan, chirurg przeszczepu włosów, mówi, że kobiety kojarzą swoje włosy ze swoją seksualnością, zmysłowością i urodą. Wspomnij o włosach, a wielu ludziom przywodzi to na myśl kobiety znane ze wspaniałych, falujących loków.
Kiedy kobieta traci włosy lub przerzedza się, wierzy, że nie jest już atrakcyjna. Włosy są również kluczową częścią męskiej psychiki. Dla mężczyzn włosy reprezentują ich męskość i, podobnie jak kobiety, gdy doświadczają warunków, które powodują wypadanie włosów, łysienie lub przerzedzenie włosów, uważają, że nie są już tak męscy i atrakcyjni.
Włosy kojarzą się również z władzą i tak było od czasów biblijnych. Samson, postać herkulesowa, mów, że traci siły, gdy straci włosy. Niezależnie od przyczyny wypadania włosów, kluczem do radzenia sobie z emocjonalną stroną przerzedzania włosów i łysienia jest właściwe nastawienie.

10 zaskakujących rzeczy, które powodują wypadanie włosów

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów

Pozytywne sposoby radzenia sobie z emocjonalną stroną wypadania włosów obejmują:
Przypominając sobie, że samo wypadanie włosów nie zagraża życiu. Może to nie być przyjemne i może być niefortunne, ale możesz żyć z przerzedzonymi włosami lub łysiną. Wypadanie włosów jest tak trudne, jak ty myślisz, że jest.

Umieszczenie tego łysego miejsca w perspektywie. Twoi prawdziwi przyjaciele i rodzina polubią Cię za siebie, a nie za to, ile masz włosów na głowie. Jeśli chodzi o seksualność, masz wiele innych cech, które mogą podniecić twojego partnera.

Współpracuj z profesjonalistami od urody, aby znaleźć fryzurę, która Ci odpowiada. Możesz znaleźć perukę, czapkę lub chustę, która dopełni Twoje wyczucie mody. Jeśli twoje włosy są przerzedzone, najlepiej trzymać je krótkie, zamiast próbować ukrywać łysiny za pomocą wyraźnych zaczesań.

Rozważając terapię rozmową. Jeśli emocjonalny wpływ wypadania włosów przeszkadza ci w życiu, skorzystaj z pomocy specjalisty zdrowia psychicznego. Psycholodzy i psychiatrzy zarabiają na życie, próbując nakłonić ludzi do rozmowy i zrozumienia ich problemów, a następnie wymyślić sposoby radzenia sobie. Kiedy to się nie powiedzie, czasami z powodu szkodliwego działania substancji chemicznych w mózgu, pomocne mogą być leki przeciwdepresyjne.

Zdając sobie sprawę, że twoje włosy mogą odrosnąć. Jeśli wypadanie włosów jest związane z chemioterapią , najprawdopodobniej odrośnie. Wiele innych stanów powodujących wypadanie włosów jest również tymczasowych.

Patrząc w przyszłość. Firmy farmaceutyczne szukają metod leczenia, które pomogą zwalczyć wypadanie włosów.
Chociaż wypadanie lub przerzedzanie się włosów może wydawać się katastrofalne, możesz podjąć kroki, aby spojrzeć na ten stan z odpowiedniej perspektywy. Zdecyduj, czy wypadanie włosów nie przygnębi Cię, i skup swoją uwagę na sposobach, aby czuć się bardziej pozytywnie ze swoim wyglądem.